هانیه غفرانی جمعه 6 شهریور 1394 07:12 ب.ظ نظرات ()
آموزش راه اندازی و توسعه کسب و کار الکترونیکی

آموزش کسب و کار الکترونیکی

هدف خود را از راه اندازی کسب و کار الکترونیکی مشخص کنید


اواین قدم در راه اندازی کسب و کار تعیین هدف به طور کاملا مشخص است.دلایل خود را از راه اندازی و شروع کسب و کار الکترونیکی مشخص کنید.


حتی شاید بهتر باشد اهداف خود را یادداشت کنید و در طول روز مرتبا آن ها را ببینید بتوانید مرور کنید و ببنید  برای رسیدن به چه چیزی این مسیر را برگزیده اید. به توانایی ها و پشتکار خود اعتماد کنید و در راه رسیدن به اهداف خود گام های استوار بردارید. 


 تعیین نوع کسب و کار


 لازم نیست کسب و کار شما خاص باشد یا ارائه یک خدمت یا محصول نوآورانه باشد. اکثر کسب و کارهای امروزی یک محصول را به روش های مختلف عرضه می کنند.


 تهیه نقشه تجاری برای کسب و کار


Business Plan یا نقشه تجاری به هیچ عنوان پیچیده نیست و البته وجود آن یکی از مهمترین ضروریات راه اندازی یک کسب و کار است. نقشه تجاری به شما کمک می کند که شرایط کسب و کار را برای خود روشن کرده و بتوانید در آینده میزان دسترسی به اهدافتان را بسنجید.

 

شناخت رقیبان

 بعد از اینکه اطلاعات کافی از شرایط کسب و کار خود کسب کردید لازم است وضعیت رقیبان خود را در آن حوزه و در بازار اینترنت بررسی نمایید. 


مشخص کردن مقدمات لازم برای شروع کسب و کار الکترونیکی 


 باید هر چیزی که برای شروع کسب و کار لازم است تعیین شود.همچنین وسایل و ابزاری که جهت شروع کار لازم است. در این گام تمام چیزهایی که احتیاج دارید باید مشخص شود. شروع کسب و کار 

قدم آخر عملی کردن اطلاعات و مطالبی که کسب و جمع آوری کرده اید.به یاد داشته باشید تلاش و پشتکار راه رسیدن به موفقیت است.